ما را دنبال کنید:

همایش ساختارهای نوین شغلی علم اطلاعات و دانش شناسی گذشته، حال و آینده با حضور شرکت پیام حنان برگزار گردید

  • PAYAM HANNAN Co
  • تقویم رخدادها
  • همایش ساختارهای نوین شغلی علم اطلاعات و دانش شناسی گذشته، حال و آینده با حضور شرکت پیام حنان برگزار گردید
همایش ساختارهای نوین شغلی علم اطلاعات و دانش شناسی گذشته، حال و آینده با حضور شرکت پیام حنان برگزار گردید

نهمین همایش ملی ادکا تحت عنوان ساختارهای نوین شغلی علم اطلاعات و دانش شناسی گذشته، حال و آینده، با همکاری شرکت پیام حنان برگزار گردید. 

دکتر صمیعی دبیر علمی همایش، در سخنرانی خود به موضوع حرفه و شغل کتابداری از گذشته تا کنون پرداخت.سخنرانان بعدی آقایان سید کاظم حافظیان رضوی و دکتر فریبرز خسروی، رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، بودند. در ادامه مهندس فاطمه کارخانچی مدیر فنی سخنرانی خود را با عنوان "کافه راری:نگاهی نو به ساختار شغلی درحوزه علم اطلاعات و دانش شناسی" آغاز کرد. وی با توضیح در رابطه مدل‌های کسب و کار به اقدامات نوین شرکت پیام حنان در خصوص نوآفرینی در کسب و کار در حوزه علم و اطلاعات و دانش شناسی پرداخت. 

کارخانچی نخست به ایجاد و راه‌اندازی اندیشکده پیام حنان پرداخت. وی اظهار داشت "اندیشکده پیام حنان" قصد دارد تازه‌های علم اطلاعات و دانش شناسی را با ارائه مقالات، پایان‌نامه‌ها، کتاب، تازه‌های نشر و مدیاهای علمی در این حوزه در اختیار اندیشمندان قرار دهد. این گروه تنها گروه تعاملی است که با مشارکت اندیشمندان حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی به اشتراک اطلاعات می‌پردازد و با مشارکت اندیشمندان خود که همان اعضای گروه هستند مفاهیم حوزه را با توضیحات مستند در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سپس افزود: 

تفکر مبتنی بر نوآفرینی ، منجر به خلق ارزشی متفاوت در دنیای علم اطلاعات و دانش شناسی گردید.مدل کسب و کار جدید باعث ایجاد جهش و تغییرات به همراه فرصت ها ی جدید برای نیروی کار جوان و از سوی دیگر خطی مشی فکری متفاوت برای پژوهشگران، استاتید و محقیقن این حوزه ایجاد نمود.

سرانجام اولین کافه شاپ با امکانات کتابخانه ی دیجیتال احداث گردید. محل فیزیکی اندیشکده با شعار “relax and research” در واقع کتابخانه خصوصی دیجیتالی است که به واسطه کتابدار مرجع حاضر در اندیشکده، پژوهشگر به اطلاعات مورد نیاز خود در پایگاه‌های علمی دسترسی پیدا می‌کند. 

وی در پایان به چشم انداز نوآفرینی در کافه راری پرداخت و موارد ذیل را مطرح نمود:

  • ایجاد محلی دوستانه و یا پاتوق هم اندیشی در مکان فیزیکی اندیشکده جهت تبادل دانش و تعامل
  • برگزاری جلسات علمی و سخنرانی‌ها
  • گردآوری اطلاعات جدید حاصل از تعامل و تبادل اطلاعات میان اندیشمندان در قالب خبرنامه اندیشکده
  • تولید و انتشارمدیاهای معتبر در حوزه علم اطلاعات و دانش‌شناسی
  • برگزاری برنامه‌های فرهنگی مانند جشن امضای کتاب در مکان فیزیکی اندیشکده

تماشاخانه تصویر

View the embedded image gallery online at:
https://www.payamlib.com/news-fa/item/160-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD#sigProIdc17b77a144