ما را دنبال کنید:

هشتمین همایش ادکا با همکاری شرکت پیام حنان برگزار گردید

هشتمین همایش ادکا با همکاری شرکت پیام حنان برگزار گردید

هشتمین همایش ادکا با عنوان «رسانه های اجتماعی در مراکز اطلاع رسانی» با حضور شرکت کتابداری و اطلاع رسانی پیام حنان در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

این همایش در سه پنل برگزار شد و اساتید و شرکت کنندگان به ارائه مقالات با موضوع رسانه های اجتماعی پرداختند. اعضای پنل مهندس محمد آباقری مدیر عامل شرکت پیام حنان، دکتر محمدامین عرفان منش، دکتر امیررضا اصنافی، دکتر مرتضی کوکبی، دکتر سعید رضایی شریف آبادی و دکتر سالمی، مریم پاکدامن و دکتر فهیمی فر بودند.

در ادامه فاطمه کارخانچی کارشناس ارشد و مدیر تست و آزمون شرکت پیام حنان، سخنرانی خود را با ارائه توضیحاتی در رابطه با مفاهیم کتابخانه دیجیتال، زیرساخت‌ها، لزوم استقرار آن در مراکز علمی پژوهشی و اهمیت ارتباطات علمی با سایر مراکز داخلی و بین المللی از درگاه کتابخانه دیجیتال آغاز کرد. وی در ادامه به مباحث وبومتریک و تأثیر گذاری آن در رتبه مراکز دانشگاهی و پژوهشی پرداخت. وی با اشاره به اینکه نکته که مفهوم کتابخانه دیجیتال، می‌بایست به درستی در مراکز داخل کشور بازتعریف شود افزود: نرم‌افزار کتابخانه دیجیتال، حتماً دارای معماری داینامیک و پویا، سازگار به نیازهای روز مراکز و کاربران و همگام با پیشرفت‌ها و تغییرات فن‌آوری‌های نوین ارتباطات و اینترنت باشد. زیرا در حال حاضر دسترسی به درگاه‌های اینترنتی تنها محدود به کامپیوتر، لپ تاپ و نظایر آن نبوده و ما با مفهوم اینترنت اشیا یا (Internet of things ) روبرو هستیم. کارخانچی در پایان سیستم یکپارچه کتابخانه دیجیتال حنان به عنوان یک نمونه علمیاتی کتابخانه دیجیتال معرفی نمود.